skip to Main Content
Naturalne środki Przeciwbólowe: Pigułki Nie Są Potrzebne.

Naturalne środki przeciwbólowe: Pigułki nie są potrzebne.

Nieczęsto oglądam telewizję. Nie chodzi o to, że koniecznie mam cokolwiek przeciwko temu, po prostu czuję się zbyt uwikłana w oglądanie, wolałbym użyć tego czasu w inny sposób. Jednak od czasu do czasu, kiedy nuda się wzmaga, włączam tv.

Niestety, nie jestem wystarczająco „fajna” dla fantazyjnych rejestratorów cyfrowych, które pozwalają mi na nagrywanie programów lub szybkie przejście do przodu poprzez reklamy, więc zmuszona jestem oglądać reklamy. A wiesz co? Nie ma znaczenia, jaka jest pora roku i jakie święto nadchodzi – zawsze wydają się być niezliczone reklamy poświęcone jednemu: bólowi.

Pozbyć się bólu!

Niektóre są subtelne, inne głośne i irytujące, ale wszystkie te reklamy mówią mi w zasadzie to samo: weź tę pigułkę, aby złagodzić ten ból. Albo ten płyn aby zmniejszyć to uczucie. Albo ten magiczny pył, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego… czegokolwiek.

Teraz nie mam nic przeciwko współczesnej medycynie (no cóż, nie wiem, czy bym nic nie powiedziała…).

Jestem wdzięczna wykwalifikowanym i opiekuńczym lekarzom.

Kiedy w wieku 8 lat pocięłam sobie głowę na kawałki, byłam wdzięczna wykwalifikowanemu lekarzowi, który potrafił mnie przyszyć. Kiedy moje plany rodzicielskie nie poszły zgodnie z planem, byłam wdzięczna, że miałam dostęp do pobliskiego szpitala. Mam jednak problem z tym, jak nasze społeczeństwo postrzega ból i jak uporczywie czynimy postępy w jego całkowitym zahamowaniu.

Prawdopodobnie brzmię trochę masochistycznie. Pozwólcie państwo, że wyjaśnię.

Nie lubię bólu. Kto go lubi? (Proszę nie odpowiadać, nie chcę wiedzieć.) Ale jestem wdzięczna za ból.

Pozwólcie państwo, że opowiem wam (w pełni przemyślaną i być może niestosowną) historię:

Mała Sally Sue budzi się pewnego dnia krzycząc na ból głowy. Wow, bardzo boli. Wchodzi do pokoju matki, jej oczy pełne są łez.

„Mamo,” mówi niewinnym głosem: „boli mnie głowa”.

„Przepraszam. Gdzie dokładnie to boli?”

Sally Sue wskazuje na czoło dokładnie tam, gdzie znajduje się dzięcioł. Ptak wielokrotnie wykopuje swój spiczasty dziób tuż przy głowie Sally Sue. Matka Sally Sue nie chce widzieć swojej małej dziewczynki w bólu, dlatego biegnie do gabinetu lekarskiego, aby zażyć lekarstwa.

„To zrobię sztuczkę”, mówi. A dwadzieścia minut później mała Sally Sue mówi, że czuje się lepiej, mimo że ptak wciąż opada na czaszkę.

Koniec.

Dobrze, to straszna historia z wielu powodów. Ale o to chodzi: Czasami tak szybko pozbywamy się bólu, że nie uświadamiamy sobie prawdziwego problemu.

Ból jest istotnym aspektem naszego zdrowia.

Ból to sposób, w jaki ciało daje nam znać, że coś jest nie w porządku – że coś jest niesprawne. Ktoś nie wypił wystarczającej ilości wody. Ktoś poszedł spać za późno. Ktoś zbyt długo patrzył na ekran komputera. Ktoś nie ćwiczył przez rok. Ktoś zbyt dużo ćwiczył. Ktoś nie powinien był podnieść tego ciężkiego pudełka sam i teraz trzeba coś zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Ból jest dla naszego ciała sposobem mówienia: Proszę o pomoc.

Ale pigułki nie rozwiązują problemu – tak jak narkotykowanie dziecka nie usuwa irytującego ptaka, który powoduje ból.

Czuję potrzebę powtórzenia faktu, że nie jestem przeciwna nowoczesnej medycynie lub lekom przeciwbólowym. Ale jestem całkowicie zdenerwowana niezliczonymi reklamami, które mówią nam, że ból jest tylko częścią życia i powinniśmy brać leki, które są dostępne, żebyśmy już go nie odczuwali. Uczucie jest częścią naszej ludzkiej inteligencji.

Jeśli nie zajmiemy się jakimikolwiek problemami, nasz organizm może zająć się nimi bardzo brzydko. A może co gorsza, system alarmowy naszego ciała (ból) całkowicie się wyłączy, pozostawiając nas zdrętwiałymi na problem. Po latach możemy mieć do czynienia z dość dużymi problemami i wtedy zazwyczaj złościmy się na nasze ciało tak, jakby nas zawiodło.

W rzeczywistości mówi się po prostu: „Ja ci to powiedziałam”.

Naturalne środki przeciwbólowe.


Oczywiście, czasami ból jest realny i problem jest „za późny”, aby go rozwiązać. Może piłeś za mało wody i następnym razem będzie lepiej, ale teraz potrzebujesz trochę ulgi. Być może jesteś w procesie gojenia się poprzez odżywianie, terapia fizyczna lub inne środki, ale nadal potrzebujesz trochę ulgi od bólu, który czujesz teraz. Czy są bezpieczniejsze metody niż pigułki? Tak!

Oczywiście każde ciało jest inne, ale stwierdziłam, że następujące naturalne leki przeciwbólowe są bardzo przydatne:

Co jest przyczyną bólu? Rozciągnij się, Joga: To jest moja metoda, kiedy mój kręgosłup lub szyja zaczyna boleć (zazwyczaj od zbyt długiego czasu przy komputerze). Nasze ciała były zaprojektowane tak, aby się poruszać! Jeśli zbyt długo będziemy w jakiejś pozycji zamknięci, zaczniemy to odczuwać.

Ogrzej się: gorąca kąpiel, poduszka grzewcza lub po prostu leżakowanie na słońcu przez kilka minut może zdziałać cuda dla zmęczonych mięśni i stawów. Nie ograniczaj się tylko do bólu. Słuchaj swojego ciała i rozgrzej całą ścieżkę mięśniową. Często odczuwamy ból w wyniku problemów w różnych częściach ciała.
Zimno: zazwyczaj nie odczuwamy go tak dobrze jak ciepło, ale jest to konieczność na natychmiastowe kontuzje. Zimne okłady pomagają zmniejszyć stan zapalny, który jest ważny dla uzdrowienia oraz dla odczucia mniejszego bólu. Ponadto nie ma nieprzyjemnych skutków ubocznych pigułek przeciwzapalnych.

Zioła: Dużo dobrego do spożycia. Oprócz pewnych prawdziwych korzyści leczniczych, uważam, że niektóre herbaty ziołowe mogą być bardzo przyjemne. Stres jest kolejnym sygnałem z ciała, który jest często ulubionym towarzyszem bólu.

Masaż: Kto nie lubi dobrego masażu? Ale nie musisz płacić za masaż, aby skorzystać z uzdrawiającego dotyku. Poproś przyjaciela lub członka rodziny o masaż pleców lub wykonaj odrobinę auto-masażu. Może to być dużym uśmierzeniem bólu.

Terapia fizyczna lub ruchowa: czasami chroniczny ból jest wynikiem nawykowych wzorców lub urazów traumatycznych, które trwają długo. Jeśli ciągle zmagasz się z bólem, prawdopodobnie mądrze byłoby poszukać specjalisty, który będzie w stanie zająć się źródłem problemu. Najlepsi praktycy to ci, którzy patrzą na całe ciało, a nie tylko próbują zająć się objawami. W swojej pracy jako terapeuta ruchu pomagam wielu ludziom dotrzeć do źródła ich bólu bez tabletek, chirurgii czy innych drastycznych środków.

Żywienie: Często nasz przewlekły ból i choroba są wynikiem niedożywienia lub nierównowagi w diecie. Ogromną pomocą może okazać się poprawa diety i dodawanie większej ilości składników odżywczych, gęstszych potraw do codziennego spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top