skip to Main Content
JAK ZORGANIZOWAĆ ŁAZIENKĘ?

JAK ZORGANIZOWAĆ ŁAZIENKĘ?

Łazienka jest jednym z mniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, ale jest również domem dla wielu przedmiotów. Od artykułów toaletowych, poprzez prysznice, aż po środki czystości i lekarstwa – w Twojej łazience wszystko jest w porządku. Łazienka może szybko ulec dezorganizacji, ale dzięki kilku krokom można w mgnieniu oka zorganizować łazienkę.

Zacznij od szuflad. Wyjmij wszystko z szuflad. Oddziel przedmioty, które chcesz zachować od przedmiotów, które chcesz wyrzucić. Jeśli niektóre przedmioty zbierały kurz, czas je wyrzucić. Używaj organizatora kosmetyków lub małych pudełek na kosmetyki. Umieść organizer lub pudełka w szufladach.

Następnie sprawdź szafki. Podobnie jak w ostatnim kroku, wyjmij wszystko z łazienki pod zlewozmywakami. Wyrzuć wszystko, czego nie używasz. Aby zmaksymalizować przestrzeń w łazience, dodaj półki do przechowywania. Użyj tego do małych przedmiotów, takich jak mydła, perfumy, szampony itp. Dodaj do tego haki do powieszenia szczotek, gąbek lub ręczników. Jeśli masz suszarkę do włosów, która wydaje się przeszkadzać, skorzystaj z organizera na włosy, aby zorganizować narzędzia do stylizacji.

Prysznic/wanna. Istnieje kilka opcji organizacji prysznica. Nad drzwiami prysznica lub nad głowicą prysznicową znajdują się klapki prysznicowe. Umieść na kadłubie przedmioty takie jak szampon, ściereczki do mycia ciała. Spowoduje to oczyszczenie przestrzeni prysznicowej i nada ładnego wyglądu.

Inną możliwością zorganizowania prysznica/wanny jest skorzystanie z dozownika prysznica. Usunie to bałagan z butelek szamponu, odżywek i umywalki. Pasuje płasko na ścianę i rozprowadza szampon jednym naciśnięciem przycisku.

Dodaj dodatkowe półki, aby uzyskać więcej miejsca. Często zdarza się, że przestrzeń nad toaletą jest marnowana. Dodanie półki lub półek na ścianach pozwoli na dodatkowe miejsce w łazience. Jeśli w łazience potrzebna jest przestrzeń na ręczniki, należy zainstalować dwuwarstwową półkę z ręcznikami. Zrób półki na dodatkowe ręczniki dla gości oraz półki na różne produkty, takie jak waciki, płatki bawełniane, balsamy, szczoteczki do włosów itp.

Blaty. Teraz, gdy organizujesz resztę łazienki, nadszedł czas, aby skupić się na blatach. Jeśli to możliwe, należy trzymać lady w czystości, aby zmniejszyć ryzyko bałaganu. Użyj uchwytu na szczoteczkę, pasty do zębów i mydła do rąk. Jeśli trzymasz swoją biżuterię na blacie, użyj czystego organizatora, aby pozbyć się biżuterii pozostawionej w jednym miejscu.
Różności. Trzymaj waciki na uchwycie. Do zwijania papieru toaletowego należy użyć wiszącego uchwytu. Upewnij się, że trzymasz dla swoich gości dodatkowe podstawowe środki higieny osobistej, takie jak mydło, szampon, balsam, szczoteczki do zębów, pasty do zębów itp. Przechowuj te przedmioty w przezroczystym, plastikowym pojemniku, aby ułatwić do nich dostęp. Można go umieścić w szafce lub w szufladzie. Używaj haczyków w łazience do ręczników itp.

Prostym zadaniem utrzymania porządku w łazience jest sprzątanie po sobie każdego dnia. Zapobiegnie to powstawaniu bałaganu i będzie mniej stresujące dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top