skip to Main Content
5 Sposobów Na Bezpieczną I Delikatną Detoksykację Ciała.

5 sposobów na bezpieczną i delikatną detoksykację ciała.

Przy tak wielu postach na temat niebezpieczeństwa toksyn, możesz się zastanawiać, czy konieczna jest detoksykacja ciała. Przez lata przeczytałam wiele informacji o dietach, metodach postępowania i innych wspólnych podejściach do detoksykacji. Prawda jest jednak taka, że wiele z tych praktyk jest ekstremalnych w najlepszym razie i niebezpiecznych w najgorszym.
Pamiętaj o tym: Ciało jest zaprojektowane tak, aby naturalnie się odtruwać.

W rzeczywistości ciało ludzkie broni się bardzo dobrze przed większością ataków środowiskowych i sporadycznych pobłażliwości. Oznacza to, że większość ludzi nie potrzebuje szalonych toników, napojów lub ekstremalnych diet. Niestety, na rynku dostępnych jest niezliczona ilość diet detoksycznych, mimo że badania wykazały, iż bardzo niskie spożycie kalorii – wspólne elementy diety detoksycznej – powodują spowolnienie metabolizmu i wzrost wagi po powrocie dietetyka do normalnego odżywiania.

Oczywiście, w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z ogromną ilością toksyn, z którymi poprzednie pokolenia nigdy nie musiały sobie radzić.

Tak więc, o ile nie popieram najbardziej ekstremalnych praktyk detoksykacyjnych, prawda jest taka, że czasami nasze ciało może użyć trochę pomocy.

Pomóż naturalnie zdetoksować swoje ciało.

Pierwszym krokiem do detoksykacji organizmu jest upewnienie się, że nie przeciąża on organizmu toksynami. Usuwanie przetworzonej żywności, GMO, żywności zawierającej pestycydy i toksycznych produktów z domu to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowego ciała i możliwości wykonywania swojej pracy.

Oprócz utrzymywania złych rzeczy na minimalnym poziomie, oto pięć prostych, bezpiecznych i łagodnych sposobów, aby pomóc Ci odtruć swoje ciało. Nie są one skrajne. Nie wymagają one ogromnych inwestycji ani kłopotliwych sytuacji. W przeciwieństwie do innych metod detoksykacji, są one wystarczająco łagodne dla wszystkich ludzi.

5 prostych sposobów bezpiecznego odtruwania ciała:

1. Glinka

Już wcześniej wspomniałam o zaletach glinki, ale nigdy nie jestem zmęczona zalecaniem jej. Na poziomie molekularnym glinka bentonitowa ma ujemny ładunek elektryczny, przyciągając dodatnio naładowane toksyny. Tworzenie bentonitu przypomina malutkie kształty, z ujemnie naładowanymi szerokimi powierzchniami i dodatnio naładowanymi krawędziami, zapewniając zaskakująco dużą powierzchnię i mocny efekt rysunkowy. Ponieważ większość toksyn jest dodatnio naładowana, glinka naturalnie zmniejsza zawartość toksyn w organizmie, ponieważ wciąga je i zatrzymuje w rdzeniu.

Przyjmowanie glinki wewnątrz lub stosowanie jej w kąpieli stóp to prosty sposób na pozbycie się toksycznego osadu. Dodatkowo, wewnętrzne przyjmowanie glinki jest doskonałym sposobem na uzyskanie niezbędnych minerałów w diecie.

2. Dodaj naturalnie odtruwające pokarmy do swojej (prawdziwej) diety.

Chociaż nie promuję szalonych postów i diet detoksykacji ciała, dodanie do niektórych produktów spożywczych, które naturalnie detoksykują może być niezwykle korzystne. Powinny one stanowić dodatek do całej, prawdziwej diety. Oto tylko kilka z najlepszych żywności:

Owoce – owoce o wysokiej zawartości płynów pomagają organizmowi wypłukać toksyny. Są one również bardzo łatwe w trawieniu i pełne składników odżywczych, co stanowi dodatkowy bonus w procesie detoksykacji.

Owoce cytrusowe – w szczególności pomarańcze, cytryny i wapno wspomagają organizm w wypłukiwaniu toksyn i rozpoczynają trawienie od procesów enzymatycznych. Sok cytrynowy wspomaga oczyszczanie wątroby. Codziennie rano spróbuj rozpocząć dzień od ciepłej szklanki wody z cytryną.

Zielone rośliny pomagają w podawaniu chlorofilu do przewodu pokarmowego i są bardzo oczyszczające dla systemu. Inne produkty spożywcze: cebula, marchew, karczochy, szparagi, brokuły, kapusta, jarmuż, kiełki brukselki, kalafior, buraki, kurkuma i oregano są wspaniałe do oczyszczenia organizmu. Są one bogate w naturalnie występującą siarkę i glutation. Siarka pomaga wątrobie odtruwać szkodliwe substancje. Ważne jest, aby dodać surowe warzywa do diety, ponieważ enzymy trawienne są bardzo korzystne w naturalnym procesie detoksykacji.

Czosnek – ten mały produkt jest jednym z najlepszych środków detoksykacyjnych. Pomaga stymulować wątrobę do produkcji enzymów detoksykacyjnych, które pomagają filtrować toksyczne pozostałości z układu trawiennego.

3. Oddychać.

Jeśli jesteś zainteresowany detoksykacją, dlatego oddychanie ma znaczenie: tlen ma zasadnicze znaczenie w procesie wchłaniania witamin i składników odżywczych przez organizm. Głębokie oddychanie pozwala skuteczniej wchłaniać te dobre rzeczy. Głębokie oddychanie powoduje również doładowanie układu limfatycznego poprzez zwiększenie poziomu tlenu, co w naturalny sposób prowadzi do detoksykacji organizmu.
Nawet jeśli oddychanie jest procesem automatycznym, większość z nas nie wykorzystuje w pełni tego niesamowitego wbudowanego systemu „naturalnej detoksykacji swojego ciała”. Skupienie się na głębokim oddychaniu przez kilka minut w ciągu dnia ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia.

4. Szczotkowanie skóry

Twoja skóra jest największym organem ciała. A co jest zawarte w jego opisie stanowiska pracy? To prawda: eliminacja. W rzeczywistości, skóra jest odpowiedzialna za 10 do 15% całkowitej eliminacji toksyn organizmu, a czasami nazywana jest trzecią nerką.

Suche szczotkowanie skóry jest łatwym i skutecznym sposobem na detoksykację ciała. Poprawia wygląd skóry, eliminując martwe komórki i pomagając nowej skórze w regeneracji, a także stymuluje krążenie krwi, układ limfatyczny i znacznie poprawia eliminację toksyn.

5. Ćwiczenia.

Ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają samopoczucie, ale także są łatwym sposobem na pomoc organizmowi w jego naturalnym procesie detoksykacji.

Ćwiczenia fizyczne wspomagają proces detoksykacji, pobudzając wszystkie systemy organizmu. Podczas ćwiczeń krew krąży po całym organizmie, dostarczając składników odżywczych do wszystkich narządów i mięśni. Podczas ćwiczeń aerobowych tworzysz pot, a toksyny uwalniają się przez pory skóry. Ważne jest, aby spłukać skórę po silnym poceniu się, aby pozbyć się tych toksyn z organizmu.

Detoksykuj swoje ciało: Ale uważaj na to!


Zdrowe życie polega częściowo na znajdowaniu radości w życiu. Dążenie do ekstremów w diecie, fitness czy detoksykacji pozbawia nas zdrowego stylu życia, do którego dążymy. Więc jeśli chcesz odtruć swoje ciało, najpierw daj mu to, czego potrzebuje do wykonania pracy, do której zostało zaprojektowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top