skip to Main Content
5 Kroków Wymiany Oleju Napędowego

5 Kroków wymiany oleju napędowego

Spośród milionów osób, które wykonują własne naprawy samochodowe, prawie 50% z nich korzysta z internetu w celu znalezienia rozwiązań. Dzięki szczegółowym informacjom dostępnym za pomocą aplikacji, ludzie czują się bardziej kompetentni niż kiedykolwiek do samodzielnej naprawy samochodu.
Jeśli potrzebujesz wymiany oleju napędowego, jest to idealne miejsce, aby rozpocząć karierę w branży napraw samochodowych do samodzielnego wykonania.
Należy regularnie wymieniać olej w silniku samochodu. Z biegiem czasu mogą zgromadzić zanieczyszczenia, brud i osady i przepuścić je przez najważniejsze części silnika. Wymiana oleju pozwoli na długotrwałe działanie najważniejszych elementów samochodu.
Jeśli myślisz o własnej wymianie oleju napędowego, oto 5 najważniejszych kroków do sukcesu.

1. Przygotować pojazd

Wymiana oleju napędowego w samochodzie jest trudna bez możliwości jego obejrzenia lub poruszania się pod spodem. Zaparkuj samochód na płaskiej powierzchni i podeprzyj go podpórkami lub wspornikami.
Użyj mocnego wzmocnienia, aby upewnić się, że samochód nie ześlizgnie się ani nie upadnie podczas pracy.

2. Narzędzia

Musisz upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia do pracy. Będziesz potrzebował nowego oleju, pojemnika do spuszczania starego oleju oraz zestawu kluczy nasadowych do odkręcenia korka spustowego.
Rodzaj śrub i rozmiar mogą się różnić, więc upewnij się, że masz pod ręką cały zestaw kluczy.

Nosić również rękawiczki.

3. Spuszczanie oleju

Pod otworem spustowym należy umieścić garnek lub wiadro. Sklepy samochodowe powinny być w stanie zasugerować odpowiedni dla Ciebie rozmiar. W przypadku braku otworu na wtyczkę należy poluzować całą pokrywę skrzyni biegów i mieć na tyle duży pojemnik.
Gdy olej zacznie wypływać, sprawdź, czy nie ma tam metalowych wiórów. Zbierz je za pomocą magnesu. Należy szukać dużych, nietypowych fragmentów. Jeśli je znajdziesz, zwróć na nie uwagę mechanika.
Nadal będziesz miał do połowy pełną skrzynię biegów, co jest nieuniknione, chyba że wykonujesz kompleksową konserwację.

4. Wymiana filtrów

Sprawdzić filtr i uszczelki. Upewnij się, że nic nie wygląda na pęknięte lub nieszczelne. W razie potrzeby można kupić części zamienne w lokalnym sklepie samochodowym.
Po wyczyszczeniu miski olejowej odstaw stary płyn na bok. Wymienić filtr na nowy i ponownie szczelnie zamknij dolną część skrzyni biegów.
Ustaw samochód z powrotem na ziemi i wymień olej napędowy na zalecany przez producenta. Wlewaj olej silnikowy przez lejek od góry silnika. Zamknij korek i zamknij maskę.
Uruchom silnik na kilka minut i pozwól mu pracować na biegu jałowym. Wyłącz go, a następnie sprawdź poziom płynu. Jeśli jest jeszcze nisko, dodaj więcej i powtarzaj to aż do zapełnienia.

W miarę możliwości należy unikać przepełnienia.

5. Zutylizować olej.


Nielegalne wyrzucenie starego oleju może skutkować nałożeniem na ciebie kary pieniężnej. Upewnij się, że jesteś przyjazny dla środowiska i sąsiedztwa. Skontaktuj się z warsztatem samochodowym i sprawdź, czy oddadzą Twój olej do recyklingu.
Nadal ćwicz i wystarczająco szybko możesz być gotowy do otwarcia własnego warsztatu samochodowego.

Wymiana oleju napędowego jest idealnym zadaniem do samodzielnego wykonania.

Jest to świetny projekt na niedzielne wiosenne popołudnie. Daj sobie wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, aby nie spieszyć się z pracą i upewnij się z wyprzedzeniem, że masz miejsce, aby pozbyć się oleju .
Jeśli szukasz innych projektów związanych z olejami do wykonania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po badaniach wycieków oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top